Ako som si sľúbil, tak i činím. Turné po mačacích kaviarniach úspešne pokračuje. Po krásnej a umením „napáchnutej“ kaviarni Mačinézy v Bratislave sa mojou druhou zastávkou stala Kočičí kavárna v krásnom Karlíne v Prahe. Zimou sužovaný som sa rozhodol pozvať kamarátku na návštevu mačacej kaviarne, ktorá je kúsok od jej práce a v podstate vzdušnou čiarou i od môjho bytu.  Je to prvá z pražských kaviarní, kde som sa zastavil a zároveň tá, ktorá je ku mne najbližšie.

Kaviareň je to pomerne veľká a býva v nej množstvo mačiek. Ani neviem, či som videl všetky a hlavne koľko ich tam aktuálne býva.  Zaujímavosťou je, že kaviareň má prízemie a podzemnú čast v suteréne. Veľmi ma zaujal tento priestor a jeho tehlové steny. Zároveň obdivujem i personál, ktorý mohutnými kovovými točenými schodmi znáša objednávky klientov. Pre mačky to je však raj, pretože sa môžu veselo naháňať hore a dole.

Podobne ako v Bratislave, aj tu steny zdobia maľované obrázky mačiek. Navodzujú umeleckú atmosféru a dotvárajú celý priestor.

Mačička, ktorá sa od nás takmer nehla, mi veľmi pripomínala mačičku Sunny kamarátky Mirky.

V menu ponuke je vždy pre mňa ťažké si niečo vybrať, lebo ako raw vegan mám výber v bežných stravovacích zariadeniach zúžený. Táto kaviareň však poskytuje i raw zeleninové šaláty a zákusky, takže som si prišiel i na to svoje. Neodolal som ale ani miestnemu českému pivu pod značkou Kocour, ktoré je ale nefiltrované a nepasterované. 🙂

Asi po hodine sa kaviarnička pomaly vyprázdňovala a mačičky okolo nás začali pribúdať.

Mali sme tak možnosť ich vidieť /asi/ všetky. Ako pomôcka a manuál slúži na každom stole publikácia, v ktorej sa dozviete,  aké mačičky u nich žijú, ako sa volajú, čo majú rady a podobne.

 

Kaviareň je to príjemná, menu je fayn, ale ceny sa mi zdali trošku privysoké a obsluha zase pomerne pomalá. Stôl som si radšej rezervoval, lebo popularita týchto mačacích miest je vysoká a nechcel som čakať na miesto. Pre niekoho, kto nemôže mať doma mačičku je takéto miesto asi určite obľúbeným pre trávenie voľných chvíľ.

Neviem sa dočkať, kedy navštívim tie ďalšie!

Kavárna kočičí
Křižíkova 22, 180 00 Praha 8

 

Podobné príspevky:

REPORTÁŽ: Mačinézy, umelecky ladená kaviareň plná mačiek v centre Bratislavy

Prvá mačacia kaviareň v Bratislave pomôže aj opusteným zvieratkám

Mačacie kaviarne na Slovensku a v Čechách

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..