The Cat House On The Kings je najväčší mačací útulok v Kalifornii, kde každá mica nájde svoj domov, miesto kde môže dožiť a v žiadnom prípade nebude z kapacitných či iných dôvodov utratená. Rovnako je tento útulok výnimočný aj tým, že zvieratká tu nažívajú voľne , bez umiestnenia do klietok či kotercov.
Hlavným poslaním útulku je poskytnúť domov pre mačky a mačiatka z ulice, utýrané a nechcené a pomôcť im nájsť nové láskyplné domovy prostredníctvom organizovania adopcií. Nie každá mačka sa však dočká nového domova a pre tie ostatné sa pracovníci snažia vytvoriť vhodné podmienky pre ich pohodlný život a dožitie.

The Cat House On The Kings funguje ako nezisková nevládna organizácia, ktorá je odkázaná na pomoc a štedrosť sponzorov a dobrovoľníkov.

Zakladateľkou je 63-ročná Lynea Lattanzio, ktorá sa začala problematikou opustených a nechcených mačiek zaoberať pred viac ako 20 rokmi. Za ten čas sa jej podarilo zachrániť viac ako 20 000 mačiek, cez 6000 psov a pomohla vysterilizovať viac ako 40 000 zvierat. V súčasnosti sa stará o približne 1000 mačiek.

Lynea sa po rozvode v roku 1981 presťahovala na veľkú 6akrovú usadlosť na samote. Vďaka svojmu otcovi sa k nej dostali prvé mačiatka. Nemal sa o ne ako postarať a tak požiadal svoju dcéru, aby im našla nový domov. Následne si Lynea ďalších 15 mačiat priviezla z miestneho útulku. Netrvalo dlho a ku koncu roka zrazu mala doma až 96 mačiek a mačiat. O tri roky ich bolo okolo 350 a v súčasnosti je už v okolí známa ako „bláznivá mačacia žena“.

Zariadenie potrebuje mesačne viac ako 40 000 USD, aby boli pokryté náklady na stravu, veterinárnu starostlivosť, lieky, vakcíny, kastrácie a náklady na bývanie.
Každý deň v útulku sa začína skoro ráno, 4:30, keď je prvou činnosťou kŕmenie mačiek. Mačky dostávajú aj suchú aj mokrú stravu. Kŕmenie prebieha od domu smerom k rieke, aby si dobrovoľníci boli istí, že sa na každú mačku dostane.
Nové mačky sa kontrolujú a vakcinujú, mačiatka sa dokrmujú z fľašiek, chorým mačkám sa dostáva ošetrenie, ktoré si ich stav vyžaduje.
Rovnako sa tím stará aj o mačky v karanténe a mačky staré, ktoré žijú v separovanej budove.

Ja sa len obávam, aby tento mačací raj neskončil ako caboodle ranč. 🙁

Oficiálny web útulku nájdete tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..