Ľudská posadnutosť zberateľstvom zvierat je vskutku podivná vec. Čoraz viac a viac sa odhaľujú prípady tejto závislosti. Psychická porucha, ktorá človeka pretvorí z milovníka a chovateľa na množiteľa a zberateľa je zjavne veľmi rozšírená. Najskôr zvieratko  chová, stará sa oň a potom rozširuje svoju zberateľskú vášeň až sa v tom stratí on, jeho rodina, rodinný rozpočet, …  a dostane sa do začarovaného kruhu. Z milovníka zvierat sa stane ich trýzniteľ a tyran.

Tento problém býva veľmi častý práve v spojitosti s mačkami. Termín, ktorým sa tieto osoby označujú je tiež veľmi známy „cat lady“ alebo mačacia dáma – pretože je gendrovo priradený najmä ženám. Organizácia PeTA dokonca vymyslela zábavný test, aby sme si všetci mohli preskúmať svoje črty „bláznivej mačacej dámy.“

Najnovší zverejnený prípad, ku ktorému som sa dostal je z USA. Muž tam choval vo svojom dome desiatky druhov zvierat v celkovom počte prevyšujúcom 400 kusov. V jeho „zbierke“ boli mačky, psy, hlodavce, vtáky, ale najmä exotické plazy ako korytnačky a dokonca aligátor. Všetky zvieratká trpeli nedostatkom priestoru, základných životných potrieb ako je čistá voda a vhodné prostredie, čistota, veterinárna starostlivosť a strava.

Z domu sa, ako inak, šíril extrémny zápach a tak dostal muž najskôr príkaz dať veci doporiadku a situáciu riešiť. Keď sa tak ani pri druhej kontrole nestalo, zvieratká mu boli odobrané do starostlivosti SPCA. Gery Gruber z Bellmoru tak prišiel o kompletnú zvieraciu kolekciu.

 

 

Podobné príspevky:

68 mačiek nájdených v aute

Žena posadnutá mačkami zozbierala 136 mačiek, ktoré obývajú jednu izbu

Caboodle ranč – mačací raj i peklo zároveň?

Japonský ostrov plný mačiek sa dostáva z krízy

Extrémna láska k zvieratám dohnala ženu na mizinu, prišla o rodinu a priateľov

Dve sestry z Texasu žili so 130 mačkami v domácnosti

Reality show o chorobnom zberateľstve ukazuje šokujúce týranie mačiek

Zdravotná sestra ošetruje a živí 175 mačičiek vo svojom byte

Reportáž na Animal planet – Spoveď zberateľky mačiek

PETA sa pýta: Ste bláznivá mačacia dáma? Otestujte sa a uvidíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..