Všetci dobre vieme, že hranica medzi tým, čo sa považuje za normálne a abnormálne je takpovediac tenšia, ako by sme si mysleli. Častokrát sa odkloníme a ani si to neuvedomíme. Návrat späť už ale nebýva potom taký jednoduchý, lebo naše hranice sa posunuli a je ťažké si to vôbec uvedomiť a následne priznať. Najťažšie je však to vrátiť späť.

V chovateľstve mačiek sa často vyskytuje jav označovaný ako zberateľstvo mačiek. Máte jednu mačičku, dve, tri, a zrazu už máte mačiek 8, 15 a potom 50. Ani neviete ako, ale prišli ste o prácu, všetky peniaze a zásoby, a váš dom funguje ako obrovská mačacia toaleta. Nemáte už rodinu, priatelia prestali chodť a vy si žijete sama obklopená mačacími výkalmi.

Týchto prípadov som tiež niekoľko sám opísal práve na týchto stránkach. V našich zemepisných šírkach sa ale častejšie vyskutujú len „mačacie dámy“ tzv kŕmičky, ktorých správanie sa do takýchto extrémov nedostáva. Na Slovensku som zatiaľ o nejakej skutočnej bláznivej mačacej dáme nepočul.

V dome, kde bývam, vo vedľajších bránach, sú postaršie dámy, myslím že tri, a tie sa pravidelne stretávajú a spoločne sa starajú o malú skupinku mačičiek. Nosia im krmivo, čistia misky, v zime dávajú deky a teplú výstelku. O mačičkách živo diskutujú, je to ich hobby a spája ich to. V žiadnom prípade ich správanie z môjho pohľadu nevybočuje z normálnosti, práve naopak. Vykonávajú záslušnú prácu s benefitmi i pre ne samé.

Ako ste na tom vy? Ste bláznivá mačacia dáma? Milujete svoje mačky ako vlastzné deti, vzdali ste sa pre ne čierneho oblečenia či letnej dovolenky? Vyhodili ste z postele priateľa, aby mali viac miesta?

PeTA vytvorila jendoduchý test, ktorý Vám na túto otázku odpovie.

Nájdete ho za odkazom tu.

Podobné príspevky:

Žena posadnutá mačkami zozbierala 136 mačiek, ktoré obývajú jednu izbu

Caboodle ranč – mačací raj i peklo zároveň?

Na pražskom cintoríne v Olšanoch našli desiatky tiel mŕtvych mačiek priamo v hrobke

V New Yorku našli do 30 drasticky zavraždených mačiek visieť v taškách na strome

2 Comments

  1. Neviem prečo ale naozaj posadnutosť mačkami skôr „postihuje“ ženy:-)
    Ja som v absolútnej norme, keďže mám doma jedného kocúra a vonku sa starám o jednu mačku ( doteraz to boli dve ale kocúrik po amputácii chvosta zostáva v byte ).
    Kúsok od nás býva dáma, ktorej cicky dosť prerástli cez hlavu. Má ich doma nevieme koľko, ale počítam, že pod 20 to nebude, dosť jej tam robia susedia problémy, okrem toho chodí kŕmiť do niekoľkých rajónov po Bratislave a tieto pochôdzky končí až neskoro v noci. Má veľmi rada mačky, chce im svojim spôsobom pomáhať, takže na tom nevidím nič zlé. Možno len keby si uvedomila, že súčasťou kŕmenia by mala byť automaticky aj kastrácia. Potom by to bolo v úplnom poriadku.

    darina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..