Mnohí z nás isto premýšľajú, ako sa vysporiadať so smrťou našich milovaných mačiek, ako si ich uctiť, čo si po nich zanechať , keď príde ich čas. Holanďan Bart Jensen predstavil svetu jeden z veľmi nevšedných spôsobov ako naložiť s telíčkom nášho maznáčika.
Potom ako jeho milovaný kocúrik Orvill tragicky zahynul pod kolesami auta, jeho majiteľ ostal zhrozený a nešťastný. Nevedel sa svojho miláčika vzdať a tak sa rozhodol nájsť iný spôsob, ako naložiť s jeho ostatkami. Kocúrika vypreparoval. Hoc je to mierne bizardné, nie je to až tak neobvyklé. Teda pokiaľ by pán Jensen ostal len pri preparácii. Následne však z kocúrikovho tela vytvoril technicky dokonalý lietajúci stroj.

Tento výtvor pomenoval Orvillecopter – na počesť svojho kocúrika a verejnosti ho predstavil na na umeleckom festivale KunstRAI v Amsterdame tento týždeň. Orvillecopter je vlastne mačkohelikoptéra.

Orvill bol počas života kocúrom vonkajším a miloval prechádzky, lov a naháňanie vtákov. Týmto gestom mu jeho majiteľ s umeleckým srdcom daroval večný život vo forme umeleckého diela.
Stroj je samozrejme plne funkčný a lieta a v najbližšom období ho čakajú aj zmeny – dostane výkonnejší motor.

Mnohí ľudia sú niečím takým znechutení, iným to príde naopak ako krásne vyznanie lásky k zvieraťu.
Ja osobne by som niečo také z tela svojej mačky neurobil, ale chápem pohnútky pána Jensena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..