Časy, keď lekár chodil za pacientom, sú v našich zemepisných šírkach dávnou minulosťou. Mnohé krajiny však vzhľadom na svoj systém poskytovania zdravotnej starostlivosti i naďalej využívajú tzv. rodinných lekárov, ktorí svojich pacientov navštevujú priamo v ich bytoch a domoch. Poskytujú im základnú a všeobecnú zdravotnú starostlivosť, pričom odborné vyšetrenia sa uskutočňujú v ambulancii a v nemocnici.

Trend výjazdov veterinárnych lekárov do domácnosti sa zdá byť veľkou a veľmi vítanou novinkou. Doposiaľ to u nás nebolo bežné a zaužívané, no v súčasnosti to začína patriť k štandardu poskytovaných služieb. I v tejto oblasti sa čoraz viac kladie dôraz nielen na kvalitu poskytovaných služieb, ich cenovú dostupnosť, ale aj komfortnosť, rýchlosť, flexibilitu. Ľudia čoraz viac žiadajú vyššiu úroveň kvality a štandardu poskytovaných služieb.

 photo PC010001copy_zpsdbf5e00c.jpg

Ak ste vlastníkom mačky, ktorá nie je práve zvyknutá na prenosný box a cestovanie, určite vám návšteva veterinára u vás doma príde ako vhodná alternatíva. Mačka neprežíva žiadny alebo len minimálny stres, je v známom prostredí a nehrozí, že by na jej momentálny zdravotný stav vplýval stresový faktor, ktorý by skreslil výsledky.

Očkovanie, čipovanie, vystavenie pasu, strihanie pazúrikov, odčervenie, kontrola po operácii, kastrácii a mnohé iné vyšetrenia a služby je dnes možné kompletne odbiť u vás doma.
Veterinári si pritom účtujú len cestovné náklady, niektorí aj poplatok za výjazd. Ak však máte viac zvierat, určite je to pre vás lacnejšie i pohodlnejšie.

 photo PC240124copy_zps95b4a581.jpg

Podľa jednej americkej štúdie čoraz viac stúpa počet výjazdov veterinárnych lekárov do tamojších domácností. Služba už nie je pre ľudí tak nedostupná ako kedysi a naša pohodlnosť v spojení s komfortom milovaných zvierat vždy dostáva prednosť. 🙂

Dokonca už aj na Slovensku máme v súčasnosti mobilnú veterinárnu ambulanciu, ktorá poskytuje kompletné služby a špecializuje sa najmä na očkovanie a čipovanie/vystavenie pasu v domácnosti.
Ja som si takto objednal domov čipovanie mačiek a bol som nadmieru spokojný a aj moje cicíky. Neskôr to bolo vystavenie pasov a následne každoročné očkovanie. 🙂
Očkovací kalendár mojich mačiek sa mi podarilo zosynchronizovať a tak majú termíny v ten istý deň.

 photo PA280006copy_zps16240e35.jpg

Veterinárnych lekárov pribúda a boj o pacienta začína hrať v náš prospech. Sledujte preto pravidelne webové stránky veterinárnej kliniky kam chodíte a možno nájdete balíček akciových služieb, zľavu, alebo informáciu o vzniku mobilnej veterinárnej jednotky. 🙂

Využívate aj vy mobilné ambulancie alebo voláte veterinára k vám domov?

5 Comments

 1. veľmi správne , na základné veci si aj ja domov odjakživa volám veterinára, máme 4 mačičky a sú maximálne spokojné s tým, že nemusia nikam „chodiť“ . Na kliniku ideme len vtedy, ak je to naozaj vyšetrenie , ktoré sa nedá spraviť doma – naprv. RTG a pod…pred 2 rokmi sme mali doma zachránené mačiatko-kocúrika s FIP, tiež nám ho liečil vet doma,resp. snažili sme sa mu pomôcť, ale bohužiaž kocúrika sme museli uspinkať, už nebolo pomoci, aj vtedy k nám prišiel vet domov aby bol kocúrik ešte s nami 🙁 naposledy mal náš iný kocúrik zápal pľúc a doktor mu každý deň (10 dní) chodil pichať potrebné liečivá, kocúrik bol doma spokojný, rýchlo vyzdravel…doktor naúčtoval liečivá a dokonca ani nechcel nič navyše, ale samozrejme sme to dosť nahor zaokruhlili, predsa len…poznáme sa iba tak normálne, ale zaslúžil si to určite, keby všetci boli takí…ja osobne odporúčam volať veta domov, ak je to možné..

  Andy
  1. Zdravím,
   ono vo všeobecnosti je problém nájsť kvalitného a dostupného veterinára a to nehovorím o cenovej dostupnosti ale geografickej. Ja som v Bratislave vystriedal 6-7 lekárov či kliník, kým som našiel to, čo mi vyhovovalo, hoc to bolo na druhom konci mesta. (www.zverland.sk) Tu v Prahe som zatiaľ na čísle dva, ale som spokojný takže neplánujem meniť. 🙂

 2. Úplne súhlasím, že pri dvoch a viac cicách je to maximálne pohodlné riešenie. Aj mám v telefóne uložené číslo na pojazdnú veterinu. Ale kedže mám doma jedného kocúra, ktorému navyše robí radosť ísť v prenoske kamkoľvek a veľmi dobré skúsenosti s veterinou kam chodíme, tak asi skúšať nebudem.
  Pri vonkajších ( nerada ich nazývam pouličky, lebo ich už beriem ako svoje )som zase vždy preferovala veterinu blízko nášho domu, aby som ich zbytočne nestresovala dlhou cestou v aute. Ale mala som tam pred rokom veľmi zlú skúsenosť, tak o to viac je výber konkrétneho veterinára nesmierne dôležitý.

  darina
  1. Ono zase nik nie je dokonalý aj aj robím chyby, ale ak ide o choroby mačiek, som naozaj odkázaný na kvalitnú a dostupnú starostlivosť a tú neposkytuje každý. Bohužiaľ je veľa nekvalifikovaných veterinárov. Našťastie sa ale dajú nájsť aj odborníci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..