Obezita u mačiek je v súčasnom období veľmi závažným problémov, ktorý sa ako sa zdá naozaj podceňuje. Podľa novej štúdie z USA až 86% majiteľov mačiek a 78% majiteľov psov si myslí, že ich zvieratá majú primeranú váhu. Podľa výsledkov Pet Health Report je však nárast obezity až o 37% u psov a neuveriteľných 90% u mačiek. Takže to, čo majitelia vnímajú ako primeraná váha je zjavne obezita.

SpongeBob bol krásny hrdzavý kocúrik, ktorý sa stal v New Yorku veľkou mačacou celebritou. Kocúrik nadmerných rozmerov, ktorý vážil niečo málo cez 14 kilogramov, uhynul 03. augusta 2012. Mal len 9 rokov. 🙁 Informovali o tom na jeho webovej stránke spongebobthecat.com.

Spongebob žil u svojich pôvodných majiteľov, pokým bolo možné, aby sa oňho starali. Vzhľadom na vysoký vek sa kocúrika museli vzdať pri odchode do zariadenia sociálnych služieb. Kocúrik tak putoval do miestneho útulku (Animal Heaven v SoHo), kde strávil 2 mesiace, než našiel nový domov u Courtney a Matta Farrellových. Tí kocúrikovi zriadili vlastný web a pravidelne píslai blog o jeho živote plný fotiek a videí. (spongebobthecat.com)

Podľa nových majiteľov sa tešil dobrému zdraviu. Údajne ešte v útulku schudol niekoľko kíl.

Bohužiaľ sa u kocúrika objavili zdravotné problémy, najmä s dýchaním a následné bolo zistené, že na jeho srdce a pľúca tlačí hmota, ktorá tam veľmi rýchlo rastie. Vzhľadom na jeho obezitu a vek sa nedoporučovalo operatívne riešenie a kocúrik bol po zvážený alternatív uspaný.

Podobné články:
Morbídna obezita u takmer 18 kilovej mačičky
Kocúrik Meow, ktorý trpel morbídnou obezitou, uhynul

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..