Pred pár týždňami sa cez noc objavil na Lolinkinej tváričke výsev podivných vyrážok, ktoré obsadili koreň nosa a jeho okolie.  O pár hodín som objavil aj  iný druh v okolí uší, hne´d u hlavy a niekoľkých dňoch sa ďalšie našli v oblasti obočia.

vyrážky

Vtedy bola nasadená terapia založená na čistení koloidným striebrom, ktoré akútny stav riešilo bleskovo.

Až neskôr som zašiel do veterinárneho labáku, Labvet a vyžiadal si cytologické vyšetrenie. To ukázalo že ide o zápalový proces a pán veterinár nám dal antibiotickú masť. denne bolo treba natierať zasiahnuté oblasti 3x denne. Spočiatku išla liečba výborne a vyrážky mizli. Po ukončení podávania ATB, Tenazym suspenziu,  sa ale výsev vrátil, práve do oblasti uší a obočia. Vtedy som sa rozhodol vráti´t k podávanie ATB, avšak už len raz, každý deň.

Lola s vyrážkou

Dnes sa už Lolinka teší, že žiadne pupáky na hlavičke, v okolí nosu, uší či obočí nemá. Postupne jej dorastá aj srsť a verím, že do konca roka bude vyzerať zase ako predtým.

Lola a jej tvárička po liečbe atb

Koloidné striebro je u nás doma základný prípravok v starostlivosti o mačaciu hygienu. Používam ho pravidelne na čistenie a ako prvú pomoc ak nastane takáto situácia. Som s ním veľmi spokojný a jeho používanie mi odobril ako náš veterinár tak pracovníčky labvetu.

 

Bohužiaľ sa ale Lolinkine problémy neskončili. Medzi lopatkami jej vznikol benígny nádor,  lipóm. O jeho terapii ale napíšem osobitne.

 

 

 

Podobné príspevky:

Lolinkina záhadná vyrážka

Problémy s nečistotnosťou – Lolinkino zastrašovanie

Psychogénna alopécia – kompulzívne správanie domácich mačiek

Stresové faktory v živote mačky a ich eliminácia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..