Podobne ako my ľudia i naše mačky mávajú zvláštne chúťky. Dokonca i také, ktoré sa nezlučujú s ich prirodzeným jedálničkom.  Môj Kollby napríklad miloval mrkvu či kukuricu a rád olizoval listy hlávkového šalátu. Robin zase obľubuje kustovnicu čínsku.

Je veľa mačiakov, ktorí milujú niektorý druh ovocia či zeleniny. Dokonca až tak veľmi, že je pre ne ako droga a sú schopní urobiť čokoľvek len, aby to dostali. Mačička ruského pôvodu z nasledujúceho videa je očividne úplne posadnutá olivami. Len si privonia ku konzerve a váľa sa po podlahe, ako keby si „šňupla“ catnip.

 

 

Podobné príspevky:

Vyberané chúťky mojich mačiek

4 Comments

  1. Kajo aj moje viaceré mačky milujú olivy do takej miery ako píšete.Stačí zacítiť jednu molekulu a už sa váľajú a idú sa zblázniť za nimi, Zrejme obsahujú niečo, čo im je veľmi lákavé. U nás sa po otvorení nedajú olivy zatajiť, nájdu ich všade 🙂

  2. Olivy niektoré mačky naozaj priťahujú, môj Niko nič z ľudskej stravy ani len neovonia, nemá záujem, až na olivy. Tie keď som jedla, priskočil ku mne a z úst mi ju vybral:-) tá bola plnená sardelami. Inak ryby a všetko rybie neznáša,ale tá kombinácia s olivou bola pre neho neodolateľná:-)
    Predávajú aj malé konzervičky pre mačky Rasco, jeden druh je s olivami. Ale zloženie je mizerné, tak som to len na ochutnanie kúpila.

    darina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..