Nový týždeň je pred nami a preto je čas sa trošku uvolniť v práci a pozrieť si niečo, čo nám vykúzli úsmev na tvári. Pracovný deň nám tak začne oveľa príjemnejšie a túto radosť môžeme zdieľať aj s inými /najmä mačko-milými/  kolegami.

Laser v rôznej podobe patrí medzi kontroverzné mačacie hračky. Mnohí chovatelia ich odsudzujú. Argumentácia s ktorou som sa ja najčastejšie stretol je postavená na tom, že mačička nie je schopná odlíšiť, že ide o hru a môže byť deprimovaná z toho, že svoju „obeť“ nedokáže chytiť, nemá fyzickú podstatu, vôňu, atd.

Ja naopak považujem laser za veľmi vhodnú hračku pre mačičky a špeciálne tie domáce – bytové. Je to lacná, dostupná možnosť, ako sa s nimi hrať, hoc i na diaľku, trénovať ich lovecké inštinkty, nechať ich pekne vybehať a podobne. Za tie roky nemám pocit, že by mačky trpeli tým, že si svoju korisť nedokážu ovoňať či chytiť. Naopak, hra ich baví. Dokonca sú už ako Pavlovove psy naučené na zvuk hračky a hneď s radosťou bežia a sledujú červené svetielko.

Ako s laserom pochodil Simon u svojej mačičky sa môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Moje mačky reagujú na laser všetky a to bez výnimky. Dokonca i Bellinka, ktorú ohromiť a zaujať dá naozaj niekedy prácu. 🙂

A komu by to nestačilo, tak tu je skutočná lahôdka – letný zostrih všetkého s tematikou záhrady z video kolekcie Simonovej mačky.  Na tieto horúce dni ako stvorené, nie?

 

Podobné príspevky:

Simon Tofield predstavuje svoju skutočnú mačaciu rodinku

Simonova mačka vysvetľuje, prečo naši miláčikovia občasne bláznia

Simon Tofield – tvorca známej kreslenej série Simon´s cat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..