Ja mám problém, že dospelá mačka mi nechce jesť a je dosť smutná od vtedy, čo sme jej zobrali predposledné mačiatko. Ešte jedno máme, tie predtým keď odišli nikdy nemala problém. Neviem čo mám robiť. Aj posledné mačiatko musím ísť preč. Máme doma spolu s mamou mačkou, tri dospelé mačky a dvojizbový byt takže si nemôžem dovoliť nechať všetky mačiatka. Čítala som, že siamské mačky majú časté zmeny správania. Dúfam ,že to nie je nič vážne. Nemáte niekto podobné skúsenosti?

Kristína

Zdravím Vás,
bohužiaľ, skúsenosti nemám, mám iba jednu plemennú mačku a aj tú len 10 mesiacov a nie je to siamka. Všetky mačky mám vykastrované a nemnožím ich.
Pravda však je, že siamky sú veľmi citlivé na zmeny a silne sa viažu na svojho človeka. Osobne by som doporučoval pripraviť mačičke podnetné prostredie, motivovať ju aktívnou hrou, viac sa jej venovať a zabávať ju. Denne by ste sa s ňou mali aktívne hrať tak cca 30-40 minút. určite viete ktorej myške či udičke neodolá. Čo sa týka jedla, treba vyberať tie najchutnejšie pokrmy a mäsko. existujú aj granulky a konzervy pre vyberavé mačičky – viem že presne jednu takú radu má aj Royal Canin.
Použiť by ste mohli aj feliway s umelými mačacími feromónmi, ktorý navodí príjemnú a uvoľnenú atmosféru u Vás doma.

Držím palce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..