Dobrý večer,

stále sledujem vaše príspevky na stránke wildcats 🙂 Chcela by som sa Vás spýtať ohľadom mojích kocúrikov,nakoľko máte 4 či ste mali podobnú skúsenosť. Máme 7 ročného Main coon koúrika kastrovaného cca 3 roky a nedávno sme si kúpili siamského kocúrika 6 mesačného,ten neni kastrovany  ani nezačkuje. Pár dni dozadu sme si všimli že Mainčák oblizuje ,,čistí,, siamského kocúrika od hlavy až po päty 🙂 A pri tom čisteni často zamrkoce a chytí ho za krk akoby ho hrýzol. Malý kocúrik nemraučí takže ho hryzká slabo. Mainčák sa mi pri tom oblizovaní zdá nervózny,také rýchle pohyby robí mrkoce a zas oblizuje chytí ho za krk a stále dokola. Zaujímalo by ma či ho mainčák bere ako ,,samicu,, na párenie (aj keď je kastrovaný či má v sebe tie pudy),alebo je to len také nevinne hranie prípadne či ho nebere ako korisť ( to som na nete precítala). Inak sa k sebe túlia spinkaju vedľa seba.

Ďakujem za Váš čas a za odpoveď 🙂

 

Zdravím Vás,

ide o prejav rodičovskej lásky – mačky pachom rozoznajú, ktorá je akého pohlavia a či je čas párenia 🙂 Mačka za krkom chytá a prenáša svoje malé. Zároveň je to miesto, ktoré ak správne uchytíte, i dospelú mačku paralyzujete.
Mladší kocúrik je podľa mňa súci na kastráciu -neodkladajte to – siamky sú povestné zlou disciplinovasťou pokiaľ ide o močenie mimo toalety.

Inak môj najstarší kocúrik Kollby robil podobné veci mačkám – čistil ich a zrazu ich „zakusol“, ale obvykle silno, aby to cítili a utiekli – pravdepodobne ho už čistenie nebavilo a tak sa ich chcel zbaviť. 🙂

Kollby a Bella láska

S pozdravom a prianím úspešného dňa
Kajo
WildCats Svet mačiatok, mačiek a kocúrov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..