Mačacia toaleta je veľká vec pre každého chovateľa, ktorý túži po pokojnej domácej pohode zdielanej so svojou mačkou. Podobne ako v každom odvetví i v chovateľstve sa veci modernizujú, trh prináša neustále novinky, zmeny a vylepšenia. Obrovský boom spôsobili práve mechanické a splachovacie toalety, ktoré by mali zlepšiť vzájomné spolužitie ľudí a mačiek, uľahčiť nám prácu a samozrejme i ušetriť peniaze.

Dnes preto predstavím mechanickú toaletu CatGenie, ktorá je vo svete už dlhé roky známou, no k nám si pomaličky derie cestu tiež. Vidieť ju môžete naživo na mačacích výstavách. Mňa osobne toaleta veľmi zaujala, len pre 4 mačky mi príde jedna málo a viac by som ani nemal kam dať. Rozhodne je to ale zaujímavý spôsob ako sa vysporiadať s exkrementmi a podstielkou v byte či dome.

No a čo nám o zázračnej toalete hovorí výrobca?

Mačacia mechanická toaleta CatGenie

Toaleta CatGenie je jedinečný záchod na trhu s automatickým splachovaním a vymývaním. Zároveň toaleta uspokojí potrebu vašej mačky hrabať, ale namiesto steliva na jedno použitie poskytuje pohodlné a trvalo použiteľné plastikové granule. Mačacia toaleta CatGenie funguje úplne samostatne a automaticky.

Photobucket

– mačacia toaleta CatGenie používa permanentne umývateľné granule
– nemusíte manipulovať so stelivom, alebo ho meniť
– stelivo je bez prachu, choroboplodných zárodkov , zápachu a steliva
– exkrementy sú splachované
– automaticky umýva granule a vykonáva sanitáciu
– zariadenie využívajú a odporúčajú aj veterinári

Už sa nikdy nemusíte dotýkať mačacieho steliva

CatGenie funguje ako iné domáce spotrebiče. Spláchne špinu a sám sa umyje. Zhromaždenie mačacích výkalov v krabici so stelivom nie je hygienické, naberanie kontaminovaného steliva je nepríjemné a nosenie ťažkých nádob so stelivom je obtiažne.
Ak si zaobstaráte mechanickú toaletu CatGenie, tak už nemusíte robiť nič iné ako len stisnúť niektoré tlačítko.

Photobucket

Ako toaleta funguje?

1) Pripojenie ku zdroju studenej vody v kúpeľni, práčovni alebo inej technickej miestnosti je tak ľahké, že to zvládnete sami.
2) CatGenie uspokojí potrebu vašej mačky hrabať – ale namiesto bežného steliva na jedno použitie ponúka trvalo použiteľné plastikové granule.
3) Akonáhle mačka opustí toaletu, tekuté výkaly sú odvádzané otvormi misy do odpadu.
4) Plastové sito naberá tuhé látky, prepraví ich do násypníku, kde pevné látky pomocou rotoru premieňa na odpadnú vodu.
5) Studená voda prepláchne umývateľné granule, pričom plastové sito granulát neprestajne premiešava a prehrabuje.
6) Sanitačným roztokom SanySolution, ktorý je pre mačku neškodný sa vyčistia granule, pokým nie sú ako nové. Rovnako sa takto odstráni i pach a choroboplodné zárodky.
7) Všetka odpadová voda je odvádzaná preč z vašej domácnosti, priamo do kanalizácie.
8) Horúci vzduch vysuší granule, aby ich mačka mohla opätovne použiť.

Inštruktážne video od výrobcu

Ako by majitelia mačiek mali nakladať s výkalmi?

Americká agentúra pre ochranu životného prostredia odporúča, aby sa pevné výkaly domácich zvierat vypúšťali bez steliva / podstielky do domového odpadu. Tento sa kanalizáciou dostáva do čističiek odpadových vôd, ktorá ju riadne dekontaminuje.
Mechanická toaleta CatGenie vyhovuje europskym normám.
Photobucket

Porovnanie CatGenie a steliva

Dve mačky za jeden rok spotrebujú a kontaminujú asi 170 kg mačacieho steliva v 12 ťažkých plastových krabiciach. Naopak, dve mačky používajúce CatGenie spotrebujú za rok 6 alebo 7 zásobníkov sanitačného roztoku, ktorým sa vymývajú recyklovateľné plastikové granule pripomínajúce klasické stelivo.


Názory chovateľov

Hoc na prvý pohľad sa zariadenie môže zdať ako skvelý pomocník, nie všetci zákazníci sú takí nadšení a spokojní.

Jeden čistiaci cyklus trvá neuveriteľných 30-35 minút čo znamená, že danú toaletu v tom čase nie je možné použiť. Podľa výrobcu ale cyklus umývania trvá len 11 minút, tak neviem, neviem , kde je pravda. 🙂

Toaleta smrdí, nevypúšťa odpadovú vodu ako by mala

Toto je iný typ splachovacej toalety tzv Litter robot s ktorým majitelia tiež spokojní nie sú práve pre jeho „kozmo“ dizajn.

Názor si už musí každý z nás urobiť sám. Mne osobne sa tieto výrobky páčia a keby som mal 1 či dve micky, asi by som si práve takúto toaletu neváhal zakúpiť.

Kúpili by ste si takúto toaletu pre vašich chlpáčikov????

Zdroj informácií, obrázkov a videí nájdete tu a tu.

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..