Mnohí z nás zbierajú vreckovky, nálepky, sošky, známky či dovolenkové upomienkové predmety. Sú medzi nami ale ľudia, ktorí zbierajú zvieratká. Zvlášť u mačiek sa často stáva, že človek je láskou k nim taký zaslepený, až jeho vášeň k mačkám prerastie v zberateľstvo, ktoré graduje za hranice únosnosti, keď už nie je fyzicky, emocionálne, materiálne ani finančne schopný zvládnuť starostlivosť o ne.

Presne tento typ zberateľky mačiek je aj američanka Kitten. Tá mala na začiatku svojej posadnutosti niekoľko svojich mačiek. Tie sa v jej dome mali priam kráľovsky. Postupne sa ale množili a prichádzali z ulice ďalšie. Kitten však nevedela povedať nie a počet mačiek narastal. Z 15 dospelých jedincov, bolo neskôr až 35 a rodina presne ani nevedela , koľko mačiek a mačiatok doma vlastne chovajú.

Mačky doslova ovládli celú domácnosť a z útulného domova sa stala obrovská toaleta plná smradu, výkalov, chlpov a zničeného nábytku a zariadenia. V dokumente odvysielanom na stanici Animal planet sama Kitten priznáva, že dom prenechala mačkám, vzdala upratovanie a s manželom sa snažia tráviť čas mimo domu. Nie je to však jediná daň za túto vášeň, ktorú starnúca žena musela zaplatiť. Celý život pracovala ako servírka, ale po častých sťažnostiach zákazníkov, že smrdí ako mačacie výkaly, ju prepustili.

Stigma mačacej zberateľky jej už ostala. Priatelia aj rodina ju nenavštevujú, lebo v dome je neúnosný neporiadok a čpavkový zápach, ktorý dráždi oči aj dýchacie cesty. Kitten aj napriek tomu mačky miluje a nevzdala sa ich. Bojí sa ale, že čoskoro príde o dom a skončí vo väzení.

Podobný príbeh ale v gigantických rozmeroch je aj známy Caboodle ranč, ktorý bol rajom mačiek a skončil ako peklo na zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..