Sú to presne dva roky, čo Robin ako 5mesačné mača prekonal zápal močového mechúra. Následne prebehla dlhá doliečovacia kúra a snaha o zníženie jeho extrémne vysokého pH moču. To kolísalo z 8 na 7, následne na 6,6, potom zase 7 až kleslo na 6. Robinko prestal cikať mimo záchodík, dobral tablety uroval, uropet pastu a diétne granulky a jeho život sa vrátil späť do normálu.

Druhé kolo problémov – psychická príčina nečistotnosti

Následne pred rokom sa jeho problémy opakovali. Dôvod bol ale psychický podnet, nie fyzický. Presťahoval som sa do Prahy a než som si našiel vlastný byt, mačky ostali v opatere mojej mamy. Robinkovi sa to nepáčilo a to až do takej miery, že začal s močením na posteľ. Výsledky vyšetrení, ktoré absolvoval boli ale negatívne.
Akonáhle som si ho vzal, bolo po probléme.

Robino a Bellinka láska

Opäť návrat nečistotnosti

Bohužiaľ, problémy s jeho nečistotnosťou sa začali opakovať. Pred pár týždňami sa vycikal prvýkrát. Preventívne som ho začal dopovať tabletami uroval biotics a nasadil mu granule BOSCH Sanabelle Urinary pre zdravý močový trakt. Tie mu pomáhali aj v provom prípade po dokončení diéty.

Už sa to neopakovalo, tak som neriešil návštevu veterinára ani testy. Dva týždne dozadu sa mi ale vycikal v noci na perinu a včera večer zase. Dnes som teda už neváhal a aby som niečo nezanedbal, navštívili sme veterinára.

Robin pôsobí zdravým dojmom, je to silný a dobre živený kocúrik. Žiadne problémy iného charakteru s ním nie sú a nemá prejavy slabosti či príznaky ochorenia, ani stresu. Nijaké zmeny v domácnosti nenastali a všetko beží normálne. Vyšetrenie veterinára to len potvrdilo.Podstatný bude však rozbor moču a preto som zakúpil diagnostické stelivo URICAT a budem sa pokúšať o odobratie moču týmto spôsobom.

Asi 30 minút po príchode domov sa mi Robin opätovne vycikal na posteľ. Našťastie preventívne používam pogumovanú plachtu na posteľ a tak nedošlo k žiadnemu poškodeniu matraca. 🙂

 photo PA240008copy_zps81d6f653.jpg

Granulky diagnostického steliva som nasypal do čistej toalety, ktorú bežne už nepoužívam a budem do nej Robina vkladať, aby sa vymočil a následne odnesiem vzorku do laboratória. Vzorka by mala byť z ranného moču a najneskôr dve hodiny po odobratí odovzdaná do labáku.
Snáď to dlho nepotrvá a vzorku budem mať čoskoro, aby sa vyjasnilo, kde je Robinov problém a mohla byť nastavená adekvátna liečba.

 photo PA240010copy_zps5d02089a.jpg

2 Comments

  1. Ahoj, mám podobný problém (mal som). Mačička mi po sterilizácii začala občas močiť na posteľ. Prvé samozrejme veterinár, ten si myslel, že je to zápal. Nasadili sme samozrejme uroped spolu s granulami RC urinari diet, testy však zápal nepotvrdili. V byte tiež absolútne všetko v poriadku, nič sa nezmenilo, takže psychický problém je otázny (zvažujem zmenu dispozície izby či jej neprekáža miesto kde má toaletu). Pred asi 3 týždňami sme boli na klinike v PN, kde mačičke robili všetky testy, vrátane mikrobiologického rozboru moču, röntgenov a sona. Všetko samozrejme negatívne až na krv v moči, o čom sme ale vedeli už pred tým. Aj veterinár to zhrnul, že máme absolútne zdravú, vzornú mačičku, len má krv v moči a nikto nevie prečo. Nasledoval návrh na operáciu za účelom zistenia nejakej závady, zrastu alebo neviem čoho. Mačička dostala 14 dňovú injekciu „Convenia 1 ml“ a tablety „Cystaid fe 1 cps“. Odvtedy zatiaľ problémy prestali, avšak nie som si istý či sme objavili ten problém, ktorý za to mohol.

    Jan
  2. Uvidíte, niekedy je to beh na dlhú trať a bez zjavného výsledku.
    Ja teraz musím tiež čakať, kým sa mi podarí odobrať mu vzorku moču a keďže v pondelok je sviatok, začať môžem až v utorok skoro ráno. Nasadil som mu Uroval Biotics a namiesto granúl dostáva kapsičky, aby prijímal, čo najviac tekutín.
    Spálňa ostáva zavretá a z bytu som odobral všetky koberčeky, ktorého by ho mohli lákať k „značkovaniu“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..