Hračiek pre bytové mačky nie je nikdy dosť. Sú podstatnou súčasťou jej domáceho prostredia a slúžia na krátenie času a ako náhrada za dobrodružné výpravy. Každý skúsený mačkár predsa vie, že v byte nie je nič horšie, ako znudené mačacie labky. Práve preto sa snažíme mickám vytvoriť podnetné, hravé a inšpiratívne prostredie , ktoré mačičky bude motivovať k fyzickej i mentálnej aktivite. Tým im vykompenzujeme to, že nemôžu vybehnúť von, loviť a skúmať vonkajšie prostredie. Zároveň tak podporíme ich zdravý vývoj a ochránime naše domáce zariadenia a veci. 🙂

Jeden zo zásadných druhov hier, ktoré mačky milujú, je samozrejme lov. Pre mačku je potreba lovu prirodzená a nie je možné ju u nej eliminovať či úplne vykoreniť. Hru na lov môžeme simulovať rôzne, ale ideálne je použiť tzv udičky pre mačky. Tých je na trhu nespočetne veľa typov a prevedení. Samozrejme nie je vôbec zložité si aj nejakú urobiť.

Dnes Vám chcem predstaviť veľmi praktické, odolné a mačkami obľúbené udičky/mávatká.
Tento typ určite poznajú všetci tí, čo pravidelne navštevujú výstavy mačiek. Tam už roky sú predajcovia/špecialisti práve na udičky rôznych typov. Môžem sám potvrdiť, že sú naozaj kvalitné, lebo mám doma hneď tri rôzne typy.

 photo P1190071copy_zps9826c365.jpg
 photo P1190072copy_zps178714bf.jpg

Mojim najnovším úlovkom je teleskopické mávatko. Vďaka nemu môžem pokojne sledovať TV a zároveň sa hrať s mojimi mačiakmi. Mávatko môže meniť svoju dĺžku, čo je skvelá prednosť. Stálo ma 180kč + 45kč za náhradnú koncovku, to je slušná cena.

 photo P1190068_zps87072105.jpg

Mačky ich milujú, nie sú drahé a dlho vydržia. Zakúpiť sa dajú aj náhradné diely alebo vymeniť závesnú časť za inú.

 photo P1190070_zps3fa05472.jpg

V mojej zbierke je asi 15 udičiek od rôznych výrobcov, ale tieto považujem za absolútny top z hľadiska prevedenia i kvality použitých materiálov.

 photo P1190074copy_zpse92c2f9f.jpg

Zakúpiť ich môžete na každej výstave či v niektorom z e-shopov.
(napríklad: http://hrackyprokocky.cz/ či http://kocky-shopik.cz/category.php?id_category=95)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..