Nie je to tak dávno, čo každý deň pršalo, fúkalo a vstávali sme so strachom či nešľapneme do vody. Hrozba záplav pominula a hoc sa ľudia ešte úplne nespamätali, čelíme ďalšiemu extrému a to vysokým teplotám. Jar nás toho roku minula, ale letná sezóna je už v plnom prúde, aspoň teda podľa počasia.

V horúcich dňoch nesmieme zabúdať na pitný režim. To neplatí však len pre nás, ľudí, ale aj našich zvieracích miláčikov. Tí majú síce kožúšok, ale ten funguje ako dômyselný termoregulačný systém. To však neznamená, že dostatok čerstvej pitnej vody nie je potrebný.

Mačky sú pôvodne púštne zvieratá a väčšinu vody získavali vždy priamo z potravy – konkrétne z mäsa zvierat, ktoré ulovili a zožrali. Ich hospodárenie v vodou je teda úplne odlišné, ako napríklad u nás. Ako ale všetci vieme, rôzne mačky majú rôzne potreby a preto aj v oblasti pitného režimu je veľa rôznorodostí. Niektoré mačky milujú tečúcu vodu, dokážu piť priamo z kohútika, iné uprednostňujú odstatú vodu, fontánku, misku, alebo vylizujú umývadlo či vaňu.

Pre tých, ktorých mačky by zniesli doma fontánku, prináša známy e-shop zoohit.sk / zoohit.cz predajnú akciu fontán za znížené ceny.
Prehľad fontán v akcii nájdete za odkazom tu.

Bella voda, fontána

Ja môžem bez akýchkoľvek problémov odporučiť Lucky Kitty – keramická fontánku pre mačky, ktorú mám už niekoľko rokov a som s ňou nadmieru spokojný. Ľahko sa čistí, je tichá, mačky si na ňu bez problémov zvykli a vďaka filtru na vodu Brita sa nezanáša vodným kameňom. Vyzerá takmer ako nová a to ju mám už asi 3 roky.

Akú fontánku používate vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..