Pred pár týždňami som sa rozhodol prejsť po 10 rokoch z vegetariánskej stravy na vegánsku. V rámci prípravy som si hľadal dostupné informácie, rôzne doplnkové produkty a podobne. Preto sa mi podarilo nájsť aj vegánske bio krmivo pre mačky a psy. Holý nezmysel a v podstate z môjho pohľadu týranie.

Benevo Cat je kompletné vegánske krmivo pre mačky. To znamená, že neobsahuje žiadne živočísne zložky a teda je celé rastlinného pôvodu. Znie to v podstate dobre, nedbám, ale medzi mnou a mačkou je viacero zásadných rozdielov.
Človek bol stvorený ako všežravec – takže jeho potrava by prirodzene mala obsahovať rastlinné i živočíšne zložky. Vieme ale, že ak sa vedome rozhodneme, môžeme svoju výživu zdravo a bezpečne zameniť aj za čisto rastlinnú a to na rôznych stupňoch (vegetariánstvo – vegánstvo – vitariásnstvo – frutariánstvo).

kuracie mäso
porcovanie kuracieho mäsa

Mačka je ale zviera, šelma, stvorená ako masožravec. Je prírodou naprogramovaná, aby lovila a pojedala svoju korisť. V domácich podmienkach je samozrejme odkázaná na stravu nami pripravenú či zakúpenú. Stále je to ale mäsožravec – či už svoju korisť zabije a zožerie, alebo ju dostane v miske niekoľkokrát denne.

Aby človek za mačku rozhodol, že už nebude mäsožravcom a začal jej podávať vegánske krmivá, je podľa mňa absolútne nezmyelné, hlúpe a neprijateľné. Som šokovaný, že to vôbec niekto predáva a zvlášť v obchode so zdravou stravou.

BLRA
Aimee, Lola, Robin a Bella spolu pri kŕmení

Popis produktu priamo od výrobcu:
Benevo Cat pro kočky 10kg
Cena: 1699 Kč
Kompletní veganské krmivo vhodné pro dospělé kočky.

BENEVO JE NYNÍ VEGANSKÉ

Skvělá chuť! Vyrobeno z pouze veganských ingrediencí. Nahradili jsme vitamin D3 vitaminem D2. Nyní jsou všechny naše produkty veganské!

* 100% veganské krmivo s přírodní příchutí, neobsahuje geneticky modifikované suroviny ani umělá barviva
* obsahuje yuccu vážící amoniak, která snižuje zápach výkalů
* taurin, čistě vegetariánského původu, nezbytná živina pro zdravou kočku
* spirulina pro lepší funkci imunitního systémů
* prebiotika pro podporu trávení
* 28% proteinů pro správný vývoj a zdravé tělo
* nezbytné esenciální mastné kyseliny, pro dobře fungující tělo, zdravé klouby a kůži, lesklou srst, dobrou imunitu, zrak a správné fungování mozku
* produkt vyroben bez krutosti na zvířatech

Dávkování:
na 2-3kg živé váhy – 20 – 35g krmiva.
na 3 – 4kg živé váhy – 35 – 50g krmiva.
na 4,5 – 7kg živé váhy – 50 – 75g.
Země původu: Velká Británie. 10kg.

Složení: pšenice, sója, kukuřičný lepek, rýže, slunečnicový olej, cukrová řepa, sušené kvasnice, barviva (přírodní), celá lněné semínka, minerály, mořské řasy, spirulina, frukto-oligosacharidy (FOS), výtažek z juky, nevyhnutelné mastné kyseliny (EPA, DHA, ALA, nenasycená mastná kyselina). Taktéž taurin a celé spektrum vitaminu B a stopových prvků.

Protein 28%, Olej 12%, vláknina 2,5%, Popeloviny 8%, Vitamín A 15,000 iu/kg, Vitamín D3 1,3000 iu/kg, Vitamín E (a-tokoferol) 150 iu/kg, Měď (cupric sulphate) 12mg/kg.

www.benevo.com

Bella papá mäsovú zmes z misky

Každý z nás má právo sa rozhodnúť, akým spôsobom sa bude stravovať a aký životný štýl si zvolí. Boli sme stvorení tak, že máme viac možností a vieme sa podľa toho vedome zariadiť a žiť spokojne a zdravo.
Naše mačky sú ale iné, ako my. Ich telo bolo stvorené inak a za iným účelom – naša výživa nemôže byť teda rovnaká. Nemeňme to, čo príroda stvorila a nerozhodujme za iné tvory. Mačka vždy bola a je mäsožravec a preto potrebuje kvalitné a ľahkostráviteľné proteiný a nie pšenicu či sóju. Ako keby nestačilo, že bežné krmivá sú vypchávané zbytočným balastom v podobe obilnín, ryže a zemiakov!

Podobné články:
PREDSTAVUJEME: Kompletní a vyvážené rostlinné granulované krmivo pro kočky
RAW feed – kŕmenie mačiek prirodzenou stravou
Moje šelmy BLRA a ich výživa surovým mäsom a vnútornosťami
Mlieko, mliečne výrobky a syry vo výžive mačiek
Ako vyberať suché granulované krmivo pre mačky?

6 Comments

 1. Granule bez mäsa, to mi pripadá ako rastlinná šľahačka, tiež je nanič.
  Mačka potrebuje mäso , a nie rastlinné proteíny.
  A čo sa týka mňa, najviac sily mám z mäsa a najmenej priberám z mäsa,
  takže nemám na výber. Zo zeleniny sa nenajem a potom len do seba pchám keksy a čokoládu, a ani nehovorím, aká som nervózna.
  Snažím sa dbať na pestrosť a veľa hlavne bielkovín, či už rastlinných alebo živočíšnych, ale bez mäsa byť neviem.

  Gitka
 2. Vegani jsou odporní pokrytci! Mají plnou hubu keců o ochraně zvířat, ale klidně pomalu utýrají zvíře na podvýživu. Když nejsou schopní zajistit masožravcům masitou stravu, ať si pořídí králíka, morče nebo ovce!

  Myš
 3. Ahoj, Lucián.
  V podstate až doteraz som mala na výživu mojich kocúrov rovnaký názor, mačka = mäsožravec, to je jasné. Stretla som sa však s názorom, že granule (a to aj skutočne superprémiové) obsahujú iba zbytky z toho, čo nie je dobré na ľudský tanier, nepotrebné kusy mäsa, choré, plné parazitov atď. A dokonca aj telá mŕtvych zvierat, ako napríklad psy a mačky, ktoré zomreli v útulkoch, lebo vyhodiť ich na skládku by bolo „plýtvanie“ (čo by ma neprekvapilo pri tom, aké odpornosti sa dejú vo svete a v daných priemysloch). Viem, že si raw vegán, ja vegánka, a pre našich chlpáčov chceme to najlepšie, preto momentálne netuším, čo je vlastne správne, preto sa pýtam na názor Teba… chcem, aby boli zdraví, zapriem sa a kupujem čerstvé mäso z domáceho chovu a najlepšie granule s vysokým podielom mäsa, ale ak je v tých najlepších granuliach napchaný takýto sajrajt, potom naozaj netuším, či by nebolo lepšou voľbou kupovať aj im vegan granule (navyše, keď vegan mačky existujú a sú zdravé). I keď je to podľa mňa proti prírode, ale je možné, že by to bola v konečnom výsledku lepšia možnosť… Budem naozaj vďačná za Tvoj názor. Vopred ďakujem 🙂

  Veronika
  1. Ahoj,

   môj názor je prostý a to čo najviac sa priblížiť prírode. Nie je to vždy ľahké a ani to nejde s každou mačkou. Druhá strana mince sú peniaze.
   Sám mám doma 4 mačky, ako vieš a každá má rada iné mäso. To, ako opisuješ stravovanie svojich mačiek, je podľa mňa úplne v poriadku. Mäso, vnútornosti a kvalitné granulky ako doplnok – to všetko stačí.
   Neexistuje jeden univerzálny spôsob ako kŕmiť mačky. Každý musí nájsť ten, ktorý funguje u nich doma. Všetci ale vieme, že mačka je mäsožravec!
   Neverím, že kvalitné značky používajú odrezky a nekvalitné mäsové produkty do svojich produktov, určite nie všetky firmy/brandy. Ja mám mačky naučené na striedanie typov granúl a značiek a preto dúfam, že dostanú všetko, čo potrebujú a kvalitne. K tomu majú zatiaľ 4 dni v týždni mäso alebo vnútornosti a rybí olej. Granule im aj močím, vždy jenu porciu.
   Vegánstvo nie je prirodzená forma výživy ani pre nás, ani pre mačky. Je však možné na ňom žiť, prežiť a to i zdravo. Ja ale chcem aby mačka bola mäsožravec pokiaľ sa sama nerozhodne inak, lebo tak je to pre ňu prirodzené. A doma mám 3 mäsachtivé šelmy, tak nevidím dôvod to meniť, naopak to chcem viac a viac podporovať.
   Ak má mačka zdravotné problémy, chápem, že je možnosťou veganská diéta. To je v rámci jej liečby. Inak s tým nesúhlasím.
   Áno, som raw vegan, ale nikde to nepretláčam, nechválim sa tým, nevnucujem to. nepovažujem to za prirodzené pre človeka, ale viem, že sa tak dokážem v tomto čase živiť a mám to tak rád.
   Hrať sa na matku prírodu a meniť mäsožravce na veganov je blbosť. To môže vymyslieť len vegan! Ja sa nezdružujem v žiadnych kruhoch a už vôbec nie veganských, lebo sú ako sekta a k tomu mám ja veľký odpor. Samozrejme nie všetci, existujú aj rozumní. 🙂

   Je to ťažká téma a už dlho sa ju chystám spracovať do článku, tak snáď sa skoro podarí.

   Lucián

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..