Všetky sviatky sú spojené aj s hodovaním. Stoly sa prehýbajú pod nánosmi všemožných pokrmov a laskomín. Ľudia sa napchávajú a často si doprajú omnoho viac, ako za bežného dňa. Okrem toho sa v domovoch striedajú návštevy, niekto niečo donesie, alebo naopak si priveziete výslužky vy.

Rozoberať ľudský jedálníček ale naozaj nechcem. Aj ja mám sviatky spojené s hojnosťou a dobrými pokrmami, hoc sú z trošku inej kuchyne, ako je väčšina zvyknutá. Spestriť jedálniček sa ale snažím aj mačičkám. Už tradičke im podávam vajíčko – respektíve žĺtok. Ten je pre micinky výživný a hlavne im chutí. Samozrejme, nie je to pochúťka pre každého. 🙂 To je výhoda viacpočetných domácností, čo nechce číslo 1, dá si číslo 2, alebo 3 a tak ďalej.

Ako hlavný chod som ale mickám prirpavil kačku. Ó áno! Objednal som si ju zo Slovenska,  z farmy, mala cca 5 kg kačicu. Nebola to lacná vec /25 Eur/, ale zase šlo o kačku, ktorá bola odchovaná na dvore, videla slnko, zobkala zeleň, prebehla sa.

Chladenú som ju aj s vnútornosťami pekne obral a naporcoval.

Bolo to vôbec 1krát , čo som oberal mäso z mŕtvolky živočícha. /pre mačky sa rozhodne viem zaprieť a obetovať/

Trvalo mi to asi hodinu a pol, ale nakoniec som to zvládol. Ostalo len torzo.

Mäsko som naložil do vrecúšok a dal premraziť na 48 hodín.

Rozmrazené na izbovú teplotu som podával. Vychutnali si ho najmä Lolinka s Aimme, lebo tie by zjedli asi všetko, aj mňa, ak by nebolo čo iné. 🙂

 

Podobné články:

Veľkonočné vajíčko a BLRA

Čo z našej kuchyne je vhodné do mačacieho bruška
Mäso a vnútornosti vo výžive mačiek
Mlieko, mliečne výrobky a syry vo výžive mačiek
Vyberané chúťky mojich mačiek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..