Moje mačky, hoc bývali pár rokov aj v rodinnom dome, sú čisto vnútorné. To znamená, že nemajú chránený výbeh von, ani sa voľne nepotulujú po okolí. Celý život (od adopcie) obývajú výhradne len priestor bytu. Práve z tohto dôvodu mi vždy prišlo ako dobré a nevyhnutné, zabezpečiť im dostatok podnetov v ich domácom prostredí a vytvoriť im podnetné, hravé a zábavné prostredie, ktoré by aspoň čiastočne vykompenzovalo ich pobyt vnútri.

Okrem hračiek, škrabadiel, pelieškov a hier som sa vždy snažil zabezpečiť im aj balkón či terasu, aby mohli tráviť istú časť dňa aj na čerstvom vzduchu, leňošiť na slnečných lúčoch, pozorovať vtáky a podobne. Vždy sa mi to nejako podarilo.

Práve tento víkend som sa potrápil s inštaláciou siete pre mačky na svoj otvorený balkón. Bez mučenia priznávam, že som absolútne „ľavý“, veľmi netechnický a nezručný typ. Sieť síce drží, ale rozhodne to nie je najestetickejšie riešenie aké by ste mohli vidieť.

Sieť som mal zakúpenú na pôvodný balkón ešte v Bratislave, kde bol presklenný a nakoniec sme sa rozhodli dať doňho i sieť.
 photo P4070001copy_zps8c849a99.jpg
Na nový balkón bola ale príliš malá a tak som od toho istého výrobcu zakúpil väčšiu 4×3 m a v čiernej farbe, ktorá bola vtedy aj v akcii.

Najskôr som ale zakúpil bambusovú clonu, ktorú som drôtmi upevnil o balkón, aby som uzavrel spodný priestor a zabránil tak prípadnému vypadnutiu.
 photo 1copy-1_zps444f1c60.jpg
 photo 2copy-1_zps88acca7a.jpg
Následne som nasadil sieť na pôvodnú konštrukciu pre vešanie prádla a nad vchodom a oknami balkóna ju prichytil háčikmi, pribitými do steny.
 photo 3copy-1_zps16ba1cfe.jpg
 photo 4copy-1_zpsf0679bce.jpg
Sieť som ponaťahoval a drôtmi pomaly upevnil ako o zábradlie, bambusovú clonu tak aj háčiky.
 photo 5copy-1_zps08e99fd1.jpg
 photo 6copy-1_zpsc0f11629.jpg
 photo 7copy_zps8ec2992c.jpg
Vzhľadom na spôsob uchytenia a inštalácie nebude balkón mačičkám prístupný bez dozoru. Ale na spestrenie domáceho prostredia je to výborné!

Moje micinky sa tak po dlhých mesiacoch konečne opäť mohli poprechádzať po čerstvom vzduchu.
 photo 8copy_zps871453b1.jpg
 photo 9copy_zps83a3c10a.jpg
 photo 10copy_zpsc1ca6832.jpg
 photo 11copy_zpsa4076a1d.jpg
Je to síce menší balkón na aký boli zvyknuté, ale je to lepšie ako nič.
 photo 14copy_zpsf26f9023.jpg
 photo 15copy_zps75540f8b.jpg
 photo 12copy_zps95b565de.jpg
 photo 13copy_zps84d147dd.jpg

Vonkajšie prostredie im spríjemnia kvetináče a hrantík s mačacou trávou a čerstvo zasadenou nepeteou – kocúrnikom a kozlíkom. Ako mačaciu trávu som zvolil „hotovú“ cyperus zumula a presadil.
 photo 16copy_zps8237f340.jpg
Mačičkám sa veľmi páčilo a hneď sledovali lietajúce holuby.
 photo 17copy_zps6c72984f.jpg
 photo 18copy_zps8dca1993.jpg

7 Comments

 1. Dopredu sa ospravedlňujem, naozaj nechcem nikoho uraziť, ale táto sieť a aj jej montáž je veľmi amatérska. Sme profesionálna firma zaoberajúca sa výrobou sietí všetkých druhov. Pre Váš balkón dodáme sieť presne na mieru. Dokonca pre podobné menšie rozmery upletieme ručne sieť podľa Vašich kritérií: rozmer, veľkosť oka, farba, materiál …

  1. Zdravím,
   nikoho ste neurazili – keby ste čítali článok, tak by ste vedeli, že sa tam spomína, že ide o neprofesionálne riešenie, nezručného, netechnického tpu – mňa. Je to dočasné riešenie bez veľkých zásahov.
   Keby som chcel, objednám si firmu, urobia mi to na 100%, ale to nie je pointa.
   A budem rád ak si tu nebudete robiť PR, inak Vaše odkazy zmažem, toto nie je komerčný blog.
   Ďakujem!

  1. Dobrý deň,

   tak si nájdite firmu čo to robí a do toho. Ja som blogger a žijem v Prahe takže neviem doporučiť. Google však napovie. Spôsobov upevnenia je viac a ide to aj keď je dom zateplený a dokonca bez vŕtania. Ja to tak mám, čoskoro o tom napíšem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..