Dobrý deň,

v prvom rade by som chcela pochváliť Vašu stránku, je tam veľa dôležitých informácií a rád, ktoré pomôžu nejednému milovníkovi mačiek ako som ja:o)

Mám na Vás zopár otázok, na ktoré budem rada ak odpoviete, keďže si myslím, že ste odborník v oblasti chovu mačiek

1)…môjmu kocúrikovi Kubíkovi ( 8 mesiacov, kastrovaný) niekedy ( teda dosť často) keď chytím zadné labky tak mraučí a to isté aj pri brušku, teraz neviem, či ho to bolí alebo mu to len vadí..je to kocúrik, ktorý bol zopár mesiacov na ulici a potom som si ho zobrala z depozitu Mačky SOS – inak je veľmi hravy, mily a pritulny….krmim ho granulami Royal Canin pre kastrované mačky. Stretli ste sa s tým, že mačičky nemajú rady, keď im chytáte zadné labky a bruško??

2) veterinár mi povedal, že stačí, keď ho budem kŕmiť granulami RC a v tom ma všetko, čo potrebuje?? Čo vy na to?? Ja mu predsa dám sem-tam aj kapsičky alebo varené kuracie mäsko

3) nasadila som mu mačaciu trávu,ale nemá o ňu záujem…stačí teda, keď mu kúpim nejaké tie produkty, ktoré zabraňujú tvorbe bezoárov ako napr. myslím od Whiskasu sú to také malé granule v menšom balení…stačí to??

Vopred ďakujem za Váš čas strávený nad mojimi otázkami

Dominika

Zdravím Vás,

ďakujem za pochvalu, je to príjemné čítať. 🙂

1.
Každá mačka je iná, osobitá. Veľa z nich však nemá rada naťahovanie, nosenie na rukách a nedovolia nikomu chytať im bruško. Možno je to práve prípad vašej mačky a nadmerná manipulácia jej nie je povôli. Pokiaľ je zdravá, hravá, kŕmi sa a je spokojná, nie je dôvod na obavy. Iba po úraze či pri ochorení by jej manipulácia mohla byť nepríjemné – z fyzickej príčiny. Inak to je psychika a tú musíte rešpektovať. 🙂

2.
Veterinár je zjavne dobre zásobený spoločnosťou RC a výhodami, ktoré mu z partnerstva s RC vyplývajú. Áno, granule RC sú kompletné a v podstate netreba nič iné. Ale nie je to jediný spôsob stravovania mačky. Sú aj iné granule a iné spôsoby ako mačičku kŕmiť. Všetko je tu na webe v sekcii stravovanie – tam sa dočítate.

RAW feed – kŕmenie mačiek prirodzenou stravou
Čo z našej kuchyne je vhodné do mačacieho bruška
Mäso a vnútornosti vo výžive mačiek
Mlieko, mliečne výrobky a syry vo výžive mačiek
Čo z našej kuchyne nie je do mačacieho bruška
Ako vyberať suché granulované krmivo pre mačky?
Moje šelmy BLRA a ich výživa surovým mäsom a vnútornosťami

3.
Na Whiskas prosím zabudnite. Ak nechce čerstvú trávu existujú aj iné možnosti – pasty s obsahom maltózy či trávy.
Všetko o nich sa dočítate tu:
Mačka botanička alebo prevencia trichobezoárov

Prajem veľa spokojných chvíľ s Vašou mickou!

Kajo