Mačacie feromóny sú feromóny produkované mačkami a mačkovitými šelmami, využívané pre druhovú komunikáciu.
Mačacie tvárové feromóny – sú hypotetické feromóny slúžiace na označenie miesta, predmetov či i ľudí. Mačička si pohybom tváre a jej obtieraním o predmety vytvára pachové stopy. Vedecký dôkaz o tomto druhu feromónov vraj ale neexistuje a tak nie je jasná ani jeho chemická štruktúra.

Umelo vyrábané mačacie feromóny známe ako FELIWAY – využívajú bežné mastné kyseliny ako aktívnu zložku a zmiešanú s olejom z Valeriány officinalis. Tá ma na mačky účinok podobný ako catnip – kocúrnik obyčajný – nepeta cataria. Feliway sa predáva v dvoch formách a to ako sprej a difuzér.

Novinkou na trhu je však feromónový obojok Settle Down pre mačky.

Je vhodný pre mačky i mačiatka a vyznačuje sa vôňou harmančeka a levandule a stálym uvolňovaním feromónov, ktorými dokáže ovplyvniť správanie mačky. Antistresový obojok je vhodné používať pri stresových situáciách alebo ako nástroj pri odstraňovaní nežiadúceho správania.

Photobucket

Kedy je vhodné používať obojok Settle Down?

Pri odstavení mačiat od matky,
Pri nežiadúcom správaní ako je napr. značkovanie kocúrov,
Pri strachu z odlúčenia,
Pri oslavách príchodu nového roka a iných udalostiach s ohňostrojom a zábavnou pyrotechnikou,
Pred stresujúcou návštevou veterinára,
Pri búrkach.

Ako to funguje?

Feromónový obojok napodobuje feromóny, ktoré produkuje mačka pri upokojovaní svojich mláďat. Upokojujúce harmančeková a levanduľová vôňa pomáha úplne odstrániť alebo zmierniť pocit strachu a nepokoja u mačiek. Mačky rozpoznajú tieto feromóny po celý svoj život a ľahšie sa tak vyrovnajú so stresom a strachom. Po nasadení sa z obojku uvolňuje prášok s obsahom feromónov.

Doba účinnosti: pôsobí minimálne 30 dní.

Cena sa pohybuje okolo 250 -300 Kč.

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..