OTÁZKY & ODPOVEDE: Ako znovu naučiť kocúrika s výbehom na toaletu doma

Ahoj,
náhodou som objavila váš web a konečne tam píšete tak, aby tomu bežní ľudia rozumeli..mala by som ale otázku a nenašla som ne stránke žiadny odkaz, kde je to možné..preto píšem takto…máme doma krásneho kocúra, vek 1rok a niečo, bývame v dome a po kastrácii sme ho pustili, aby chodil von-prišlo nám to prirodzené a pre neho i podnetné..avšak od toho momentu nám nechodí na toaletu doma, zo začiatku „používal“ našu záhradu, ale teraz ani netuším…ako ho znovu namotivovať na toaletu doma? ide zima..A ešte 1 dotaz-surová strava a prechod na ňu..čím začať? evidentne mu chutia viac príkrmy z rýb

Marianna

Zdravím,
napíšem Vašu otázku aj na web, lebo ja mám bytovky, takže nemám info z vlastných skúseností. Kocúr ak chodí von by mal vykonávať potrebu aj doma, lebo v zimných mesiacoch ho budete mať vnútri. Naučíte ho to ako mačiatko. Po jedle ho treba vložiť do toalety. Vyskúšať najskôr bez strechy a dvierok – čiže otvorenú.

Ak je zvyknutý vykonávať potrebu vonku, je možné, že klasické podstielky bude odmietať a preto môžete zmiešať nejakú s trochou zeminy a trávy, či piesku, podľa toho, čo využíva vonku.

Všetko dôležité o mačacej toalete

Uvidíte ako to pôjde – ono je pravdepodobné že ani to, že ho zatvoríte nebude znášať dobre, ale zvykne si. Pripravte doma preto podnetné prostredie plné interaktívnych hračiek a venujte mu následne dostatok času.

Ak chcete prejsť na surovú stravu úplne tzv. BARF/RAW FEED , tak si treba naštudovať odbornú literatúru. Ja osobne kŕmim granulami a surovým mäskom + vnútornosti a na raw feed neprechádzam. Prechod však musí byť postupný, pomalý a hlavne musíte si naozaj naštudovať čoho, koľko a ako podávať. Je to zložité, ale ak sa to človek naučí, tak sa to dá zvládnuť. Poznám viac chovateľov, čo kŕmia mačky len surovou stravou a zvládajú to hravo.

Niekoľko rád o stravovaní nájdete tu:
Čo z našej kuchyne je vhodné do mačacieho bruška
Mäso a vnútornosti vo výžive mačiek
Mlieko, mliečne výrobky a syry vo výžive mačiek
Čo z našej kuchyne nie je do mačacieho bruška

4 Comments

  1. Dobrý večer, ja mám tiež mačky chodiace vonku, predtým sme bývali v byte,toaletu vykonávajú väčšinou vonku, keď sa nedá tak dnu. Ja vôbec neriešim kam chodia a ako to bude v zime, lebo u nás sa počas zimy nič nemení, stále sa pýtajú vonku, aj keď sú tam samozrejme kratšie ako v lete, ale idú. Nevidím dôvod ho nepustiť na chvíľu von aj počas zimy, ak bude mať chuť. Ja si myslím, že on sám si zreguluje, kam bude v zime chodiť na toaletu. Je leto a tak mu to vyhovuje vonku, na zimu sa prispôsobí sá,. nič by som neriešila momentálne, moja skúsenosť. A to ich mám 6 kusov :).

  2. Dobry den chcem sa opytat moja macka od malicka chodila poslusne na zachod ale teraz bola chora a zacala cikat aj mimo zachodu teraz uz je zdrava ale stale chodi cikaj aj mimo co mam urobit aby zase chodila iba na zachod? Dakujem za radu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.