Robin, majster v chytaní chrústov

Mačka je predátor a je jedno, že žije v byte,  ako vaša gaučaňa. Skôr či neskôr sa v nej tie lovecké inštinkty prejavia. Možno je to u niektorých minimálne, ale verím, že vo väčšine prípadov to v nich stále je. Príkladom je môj Robin.

Robin je pomerne zvláštny kocúrik. Mám ho od mačiatka, takže sa príliš nemal ako učiť byť mačkou. Do rodiny prišiel ako najmenší a jeho začiatky boli plné chorôb. Vždy bol ale plný energie a sily. Pár rokov naspäť , ale prestal jesť mäso a dokonca i všetku mokrú stravu. Obvykle si čuchne, niečo málo olíže a ide preč. Chutí mu už len hovädzie mäso a pečienka.

To, čo v ňom ale aj napriek všetkému ostalo, je inštinkt lovca. Vysedáva trpezlivo na balkóne a čaká na letné chrústy. Tie sa obvykle zachytia na sieti a padnú dole, alebo im Robin trošku pomôže či ich chytí priamo v lete. Následne si ich vezme do bytu a tam sa s nimi hrá, zakusuje, pinká si a potom ich zje.

chrúst hmyz robin

Nijak zvlášť tomu nefandím, já sám som raw vegan, hmyz nezabíjam, ale toto je podľa mňa prirodzený inštinkt lovca.

Robin loví i všetok iný hmyz, ktorý sa dostane cez sieťovú ochranu na oknách do bytu. Je veľmi trpezlivý a dokáže hodiny vyčkávať. Nepohrdne muchami, pavúkmi či maličkými vinnými muškami. Tie dokonca chytá medzi predné labky.

Video z Robinovho lovu a hry s korisťou môžete vidieť tu:

 

 

Tiež máte doma hmyzolovce?

Podobné príspevky:

Letná balkónová oáza si vyžiadala prvú “ obeť „

Mačacia sieť na balkóne

Balkónová letná oáza je už kompletná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.