Stále sa tento scenár opakuje. Niekto miluje mačky, začne ich chovať, adoptovať, zbierať, snaží sa pomôcť a jedného dňa je mačiek viac, ako prostriedkov na ich starostlivosť alebo  problémov viac, ako tých úbohých mačiek.

Ďalší prípad zberateľstva mačiek s nepekným koncom prichádza z Oregonu. Istá pani tam nechala 68 mačiek v aute typu van. Mačky s ňou cestovali z Oregonu do Texasu. Bohužiaľ, nemali na to dostatok miesta a ani vytvorené podmienky a tak došlo k tomu, že sa z auta šíril krik, nárek a smrad. To našťastie spôsobilo záujem okolia a ten  viedol k šokujúcemu odhaleniu. Mačky boli len tak v priesore, mnohé s rôznymi i prenosými ochoreniami a medzi živými a chorými sa nachádzali i tri mŕtve telá.

Mačkám chýbalo základné ošetrenie, odčervenie a v dôsledku parazitov a infekcií mnohé prišli i o obe oči. Na svoju hygienu mali pripravené len 3 toalety.

Neskutočné!!!!!

55-ročná američanka, ktorá auto vlastní nebola ale anonymná osoba. Ľudia z okolia ju poznali a pracovala pre miestne zastupiteľstvo.

Keďže toto nie je prvý príklad, tak naozaj pamätajte, že jedného dňa vám tie mačky prerastú cez hlavu. Pomáhať je krásne, ušľachtilé a nie je lepšej veci, ako darovať domov, ale vždy musí vyhrať rozum a reálne možnosti pre starostlivosť. Vždy je lepšie mať menej mačiek a tým darovať domov, lásku, starostlivosť a nejaký ten štandard, ako mnoho mačiek v pochybných podmienkach.

 

Zdroj informácie nájdete tu.

 

Podobné príspevky:

Ďalšia spoveď chorobnej zberateľky mačiek

Reportáž na Animal planet – Spoveď zberateľky mačiek

Zberateľku mačiek a odpadu našli po dvoch dňoch mŕtvu v jej dome

Zdravotná sestra ošetruje a živí 175 mačičiek vo svojom byte

Dve sestry z Texasu žili so 130 mačkami v domácnosti

PETA sa pýta: Ste bláznivá mačacia dáma? Otestujte sa a uvidíte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..