Ahoj,
náhodou som objavila váš web a konečne tam píšete tak, aby tomu bežní ľudia rozumeli..mala by som ale otázku a nenašla som ne stránke žiadny odkaz, kde je to možné..preto píšem takto…máme doma krásneho kocúra, vek 1rok a niečo, bývame v dome a po kastrácii sme ho pustili, aby chodil von-prišlo nám to prirodzené a pre neho i podnetné..avšak od toho momentu nám nechodí na toaletu doma, zo začiatku „používal“ našu záhradu, ale teraz ani netuším…ako ho znovu namotivovať na toaletu doma? ide zima..A ešte 1 dotaz-surová strava a prechod na ňu..čím začať? evidentne mu chutia viac príkrmy z rýb

Marianna

Zdravím,
napíšem Vašu otázku aj na web, lebo ja mám bytovky, takže nemám info z vlastných skúseností. Kocúr ak chodí von by mal vykonávať potrebu aj doma, lebo v zimných mesiacoch ho budete mať vnútri. Naučíte ho to ako mačiatko. Po jedle ho treba vložiť do toalety. Vyskúšať najskôr bez strechy a dvierok – čiže otvorenú.

Ak je zvyknutý vykonávať potrebu vonku, je možné, že klasické podstielky bude odmietať a preto môžete zmiešať nejakú s trochou zeminy a trávy, či piesku, podľa toho, čo využíva vonku.

Všetko dôležité o mačacej toalete

Uvidíte ako to pôjde – ono je pravdepodobné že ani to, že ho zatvoríte nebude znášať dobre, ale zvykne si. Pripravte doma preto podnetné prostredie plné interaktívnych hračiek a venujte mu následne dostatok času.

Ak chcete prejsť na surovú stravu úplne tzv. BARF/RAW FEED , tak si treba naštudovať odbornú literatúru. Ja osobne kŕmim granulami a surovým mäskom + vnútornosti a na raw feed neprechádzam. Prechod však musí byť postupný, pomalý a hlavne musíte si naozaj naštudovať čoho, koľko a ako podávať. Je to zložité, ale ak sa to človek naučí, tak sa to dá zvládnuť. Poznám viac chovateľov, čo kŕmia mačky len surovou stravou a zvládajú to hravo.

Niekoľko rád o stravovaní nájdete tu:
Čo z našej kuchyne je vhodné do mačacieho bruška
Mäso a vnútornosti vo výžive mačiek
Mlieko, mliečne výrobky a syry vo výžive mačiek
Čo z našej kuchyne nie je do mačacieho bruška

4 Comments

  1. Dobrý večer, ja mám tiež mačky chodiace vonku, predtým sme bývali v byte,toaletu vykonávajú väčšinou vonku, keď sa nedá tak dnu. Ja vôbec neriešim kam chodia a ako to bude v zime, lebo u nás sa počas zimy nič nemení, stále sa pýtajú vonku, aj keď sú tam samozrejme kratšie ako v lete, ale idú. Nevidím dôvod ho nepustiť na chvíľu von aj počas zimy, ak bude mať chuť. Ja si myslím, že on sám si zreguluje, kam bude v zime chodiť na toaletu. Je leto a tak mu to vyhovuje vonku, na zimu sa prispôsobí sá,. nič by som neriešila momentálne, moja skúsenosť. A to ich mám 6 kusov :).

    zdenka sucha
  2. Dobry den chcem sa opytat moja macka od malicka chodila poslusne na zachod ale teraz bola chora a zacala cikat aj mimo zachodu teraz uz je zdrava ale stale chodi cikaj aj mimo co mam urobit aby zase chodila iba na zachod? Dakujem za radu

    Peter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..