Každý mačkár rieši veľa rozličných „problémov“ v chove mačiek vo svojom dome a či byte. Všetci chceme mať doma čisto a sviežo, poprípade voňavo, teplo a pekne. Zároveň ale chceme nažívať s mačkami, žiť v ich bezprostrednej blízkosti a na základe pravidiel enrichmentu im dopriať spokojný a plnohodnotný život. Skĺbenie týchto dvoch svetov často narúša mačacia toaleta a podstielka.

Idylka čistého a voňavého bývania s mačkami končí v momente, ak sa ráno zobudíte a prvá vec na ktorú šlapnete nohou, rovno z postele, je mačacia podstielka. Tie granulky sa dostanú skutočne všade. Od kresla cez posteľ po kuchynskú linku. Sú to priam magické sily čo ich roznášajú ako nálože po celom byte. Každý deň ich dvakrát naháňam zmetákom a metličkou.

Vybrať podstielku, ktorá bude dokonale vyhovovať  našim mačkám je jedna vec, ale vybrať takú, ktorá zároveň nesmrdí, naopak pohlcuje pachy, je prírodná, nepráši a nevynáša sa ľahko z toalety, je vec druhá.

Preto potom nakupujeme uzavreté toalety a predložky pred ne, aby sme nečistoty z mačacieho záchodíka eliminovali. Preložiek som vyskúšal niekoľko druhov za tie roky chovu mačiek a skončil som u tých, čo ani „predložky“ pred toaletu nie sú. Dôležité bolo, že vyhovovali účelu.

U klasických záchodíkov som používal plastové. Zachytili čo sa dlao, ale svojou malou plochou nemohli obsiahnuť všetky možné východy a rovnako väčšie mačky ju ľaho prekročia.

BlackHole Litter Mat for cats

U veľkej toalety pre Aimme som používal protišmykové podložky do kúpelné, ktoré majú očká do ktorých sa podstielka dostala a nešírila sa moc ďalej.

Už ale rok, ak nie dva, som pokukával po predložkách BlackHole Litter Mat. Tie som náhodne objavil na internete. Zaujali ma tým,že sú skutočne obrovské. Niečo takýchto rozmerov na našom trhu nenájdete. Najväčšia má 65×90 cm. Sú vysoké a ich štruktúra je vytvorená tak, že podstielka padá dovnútra. Mačka sa teda prejde po predložke a granulky padnú do predložky kde sú uložené. Z bokú sú otvory ktorými je možné podstielku vsypať späť do záchodíka. Rovnako je možné predložky ľahko čistiť a umývať a nasiaknu aj prípadný mačací moč a mačka ho nebude mokrými labkami roznášať ďalej po byte.

BlackHole Litter Mat

Áno, aj pri tejto podstielke sa vám nejaké percento dostane mimo toalety, ale je to skutočné máličko oproti tomu, čo zadržia bežné predložky pred toaletu. Ja som nadmieru spokojný a som rád že som si rovno zakúpil 2 stredné 56×75 cm a jednu malú 53×57 cm v svetlo hnedej farbe. Tri ma stáli 1300Kč. Bohužiaľ nie je možné ich zakúpiť na Slovensku ani v Čechách. Dostupné sú na Amazon UK ale inde v cudzine. Mne ich priviezla kolegyňa z Južnej Korei, kde boli lacnejšie a ušetril som aj za dopravu a clenie.

Ak si potrpíte na poriadok a čistotu a záleží vám i designe a kvalite vecí, určite vám doporučujem tieto predložky. splňujú nároky náročných chovateľov a preto je aj ich cena o niečo vyššia.

 

 

Podobné príspevky:

Predložky pred mačaciu toaletu

Mačacie hygienické návyky

Všetko dôležité o mačacej toalete

Podstielka naša každodenná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..