Vybrať vhodné granule pre naše mačacie ratolesti nie je vec ľahká. I ja som svoje atribúty výberu behom rokov viackrát zmenil a napísal o nich i pár článkov, ktoré patria medzi najčítanejšie na tomto webe. Našťastie som požehnaný tým,  že moje mačky, hoc nie sú príbuzné, ani rovnakých plemien, ani neprišli z podobných podmienok, znesú naozaj každé granulované krmivo, ktoré im dám. Preto mám možnosť neustále hľadať to lepšie a skúšať, čo cicíky vydržia. 🙂

Ako som uviedol v pokračovaní článku o výbere granúl, stále sa učím nové veci a stále hľadám lepšiu variantu stravovania, keďže moje mačky nie sú zatiaľ na raw feed, čo je mojím /dlhodobým/ cieľom. 

Porta 21 Feline Finest Sensible – Grain Free

Toto bezobilninové krmivo som chcel vyskúšať už dávno. Značku Porta21 poznám dlhé roky a kedysi som mickám kupoval ich konzervy a kapsičky. Teraz uprednostňujem radšej surové mäso a vnútornosti, pre lepšiu cenu a menej balastu.

Obvykle neskúmam recenzie produktov, pracujem v marketingu a viem, že tieto veci sa kupujú, modifikujú a  nebývajú vždy odrazom názorov „ľudu“. Tu som ale urobil výnimku. Recenzie na zoohit.cz boli skôr negatívne. Krmivo vraj extrémne zapácha, teda tým pádom aj stolica mačiek a mnohí chovatelia písali, že im mačičky zvracajú.

Ja som sa odradiť nenechal. Moje mačky vždy všetko krmivo zvládli a vďaka postupnému prechodu nemali ani žiadne problémy. 10 kg balenie za 899 Kč sa mi zdalo vzhľadom na kvalitu ako dobrý obchod. Bielkovina 47%, tuk 21,5% a popol 12,5% -nie sú to najideálnejšie parametre, ale mojím zámerom bolo vyskúšať tučnejšie krmivko po ochorení, ktoré prekonala Aimme a kde schudla. Zároveň som ale chcel bezobilninové krmivo a s vysokým podielom proteínov. Obvykle už ale krmivo s tak vysokým zastúpením popola nekupujem.

 

Krmivko dorazilo vporiadku a začalo sa testovanie. Mickám veľmi chutilo! Pravdou ale je, že naozaj smrdí. Ešte  väčšia pravda ale je, že každé krmivo smrdí i moje aktuálne najobľúbenejšie Sanabelle. 🙂 Mačky ale nezvracali a ani som nezaregistroval, že by ich výkaly smrdeli viac, ako je obvyklé. 🙂 10  kg  balenie vydržalo krásnych 61 dní, čo je na bezobilninové krmivo u nás normálny výsledok.

Vzhľadom na vysoký podiel tuku a popola by som krmivo už nikdy viac nekúpil pre svoje mačky. Nechcem tým ale povedať, že nie je kvalitné či dobré. Pre zdravé, aktívne jedince, ktoré nemajú a nemali žiadne problémy s obezitou či močovým ústrojenstvom je určite vhodnou alternatívou – ak sa pozrieme na pomer kvality a ceny.

My sme ho vyskúšali, Aimme z neho nepribrala a ideme zase na iné, ktoré budeme striedať so spomínaným Sanabelle. 🙂

Podobné príspevky:

Ako vyberať suché granulované krmivo pre mačky?

Ako vyberať suché granulované krmivo pre mačky II ?

Porovnanie spotreby obilných a bezobilných krmív mojimi mačkami

RECENZIA hračky – Funny Butterfly

Dodatočná recenzia plachty na ochranu matraca pre nežiadúcim močom

Recenzia: Petsafe hračka pro mačky z kolekcie FroliCat

RECENZIA: Hagen trávník Catit Design Senses

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..