Mačičky sú šelmy a mäsožravce, znamená to ale, že im iná ako nemäsitá strava nechutí? Samozrejme, že nie. Mačka je domáci tvor pretvorený človekom, ktorý ochutnáva, čo mu dáme, ak to nos schváli a chuťové poháriky odobria. Takže od surovej stravy plnej mäsa a vnútornosti s kostičkami sa mačka v stravovaní preniesla k varenej a konzervovanej strave plnej farbičiek a aditív.

Prirodzene ale mačička vyhľadáva aj stravu rastlinnú. Je to malinké percento v jej výžive, ale predsa. Preto je dôležité im doma urobiť na to priestor  – a teda ponúknuť im zelenú stravu ako trávu, šáchor, kocúrnik, či iné bylinky, ktoré pre mačičky nie sú nevhodné či priamo jedovaté.

Aj napriek tomu, že u nás je tejto „cat friendly“ zelene požehnane. Nič nebráni tomu, aby sa tam v noci konali špenátové hry. Čo to znamená?

Každý večer si nachystám misku špenátu /občas použijem polníček alebo kučeravú kapustu/ na ranné smoothie, aby som sa dlho nezdržoval.

zelená strava

Ráno sa zobúdzam a nachádzam po byte kúsky zelených lístkov dierkovaných od mačacích zúbkov. Čo sa deje? Nič, len si to mačky so šalátikom trošku po nociach rozdávajú.

Až včera sa mi to konečne podarilo nafotiť! Nenechajte sa ale oklamať. Nafotil som pri čine Lolinku, ale tá je v tom nevinne.

zelená strava

Na kuchynský pult mi skáče Robin. Ten listy vynesie  a konzumuje. Lola mu občasne nejaký vezme, trošku sa hrá, ale nechá sa pritom nachytať.

mačky a zelená strava

Sú to trdielka – nevadí mi to, im to neškodí, len by nemuseli robiť taký neporiadok!

Špenát teda pripisujem na zoznam „vyberaných chutí mojich mačiek“ 🙂

 

 

Podobné príspevky:

Mačka botanička alebo prevencia trichobezoárov

Vhodné a nevhodné rastliny pre našu mačku

Vyberané chúťky mojich mačiek

RECENZIA: Hagen trávník Catit Design Senses

Kocúrnik obyčajný / Nepeta cataria – mačacia bylinka číslo jeden

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..