Vianoce sú moje najkrajšie sviatky v roku. Neuveriteľne sa na ne teším už od detských čias. Milujem všetko to zdobenie doma, na balkóne  a samozrejme je vrcholom stavanie stromčeka a každoročný adventný veniec.

Za tie roky sa micky vycvičili tak, že stromček pre ne nie je žiadne lákadlo. Stále ale používam 90% plastových ozdôb, pretože jeden nikdy nevie.Každopádne si mnohí myslia, že domáce dekorácie sú s mačkou v byte tabu, ale stačí len pár pravidiel, trpezlivosť a užívať si vianočnú atmosféru môžete aj s mačkami.

Každým rokom mám pocit, že čas je rýchlejší a je pre mňa náročnejšie s ním držať krok. Tento rok špeciálne som mal problém stíhať všetko naplánované upratovanie. Nakoniec som si ale povedal, že na tom sviatky nestoja ani nepadajú a tak som neumyl okná. 🙂

K vianočnej pohode u nás napomáhajú teda dekorácie, stromček, vianočný veniec, ale aj typické mačacie vianočné menu. Ja sám som raw vegan takže v jedálníčku žiadne tradície nenasledujem. Kvarteto BLRA je už ale rokmi zvyknuté na svoju pravidelnú rannú dávku surovej kuracinky.

Ako hlavné jedlo, k večeri, dostávajú potom lososa.

Tento rok som experimentoval a chcel som BLRA dopriať tmavú tresku, ale bohužiaľ, tomuto gurmánskemu zážitku všetky 4 mačky odolali.

Po mačacej večeri som bol na rade ja som svojou surovou stravou a potom sa večer posunul do tej zaujímavejšej časti a tou je samozrejme rozbaľovanie darčekov. BLRA už tradične dostali kartónový domček. Je to už taká stálica.

Milujú ako ho môžu ničiť a robiť z neho neporiadok po celom byte. Od priateľov dostali veľa maškŕt, takže mám veľké zásoby a nejaké tie myšky.

Veľmi blízka kamarátka nám zase kúpila „dvojdar“ a to taburetku, ktorá je zároveň i domčekom.  Ako všetci viete v domácnosti s mačkami nie je domčekov nikdy dosť. Ja som k tomu dostal tiež pár mačkami inšpirovaných darčekov, za ktoré som veľmi vďačný. Špeciálne na vínko sa teším. 🙂

Taburetku sme využili napríklad pri nedávnom sledovaní muzikálu Cats.

Vianoce sú mojím najkrajším obdobím v roku, vždy sa veľmi teším, ale vždy rýchlo uplynú, no to sú ale vzácnejšie. Dúfam, že ste všetci mali krásne a pohodové sviatky plné priateľov a rodiny a teda i lásky!

 

Kajo & BLRA

 

Podobné príspevky:

Vianoce 2015 z pohľadu mačacej štvorice BLRA

Zaujímavé tipy na (nielen) vianočné darčeky pre mačky

Ako na to, aby vianočný stromček a dekorácie odolali mačkám?

Sviatočné nebezpečenstvá

Mäso a vnútornosti vo výžive mačiek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..