Toaleta pre mačky je jednou z najviac diskutovaných tém, či už medzi chovateľmi, alebo medzi majiteľmi mačiek a mačkami. 🙂 Tie rady nechajú „tlačovú správu“ na viditeľnom mieste, aby bolo hneď jasné, že s toaletou nie je niečo vporiadku. Aby sme tomu predišli, učíme sa všetko dôležité o mačacej toalete a hygienických návykoch. Rovnako skúšame viacero typov, len aby sa mačke zapáčil a doma zavládla opäť hygienická čistota a poriadok.

V poslednom období som predstavil tieto typy záchodíkov:
Mega Comfy od spoločnosti Tommi,
Mechanická toaleta CatGenie,
Exkluzívna mačacia toaleta Oster Bionaire.

Otvorená toaleta Litter Loo

Ako uvádza výrobca – Litter Loo je jediná praktická automatická otvorená toaleta využívajúca unikátny spôsob premiešavania a filtrácie podstielky.
Dizajn a praktické vlastnosti toalety sa snažili splniť dve základné požiadavky:
– toaleta musí spoľahlivo pracovať,
– každá mačka v domácnosti ju musí používať.

Toaleta je vybavená detektorom pohybu, ktorý odhalí, kedy mačka toaletu použije. Následne je exkrement odstránení z toalety do zásobníka, ktorý sa nachádza pod hlavným krytom, na ktorom je podstielka. V domácnosti s dvomi mačkami je potrebné zásobník vyprázdniť raz za týždeň.
Toaleta je navrhnutá tak, aby sa nepríjemný zápach nedostal na povrch a do interiéru. Tým pádom je zabezpečené, že po každom použití zostáva toaleta čistá, bez nečistôt a zápachu, pripravená pre ďalšie použitie.

Toaleta vyzerá zaujímavo i mechanizmus akým sa čistí od exkrementov. Neverím však tomu, že nesmrdí a vadí mi, že je otvorená. 🙂 Nápad je to ale dobrý a dizajn lepší ako pri ostatných mechanických toaletách.

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..