Veľkonočné sviatky už končia. Boli to také malé Vianoce, aspoň v našom prevedení. Zase sme mali celý byt vydekorovaný, tešili sme sa, očakávali a užívali dni voľna a pokoja. Vajíčka máme všade z vosku alebo plastu a tak micky ani nenapadne ich jesť, či rozbíjať. Pravé vajíčka by mi roznášali po byte a snažili sa zjesť, takže na to pozor!

Dekorácie sú naozaj krásne a spestria náš byt i atmosféru, ale v domove s mačičkami musíme vždy počítať s tým, že sa ich budú snažiť zjesť alebo zničiť – teda hrať sa s nimi 🙂 . Takže s nimi vždy opatrne a dbajte na to z akého sú materiálu a látok.

Dekorácie nám visia po byte už pár týždňov, začínam vždy príchodom jari a končím v máji. Mačičky si tak majú čas na výzdobu zvyknúť a ja sa zase môžem tešiť z tej krásy.

Počas sviatkov dostávajú BLRA každý deň ráno svoju obľúbenú porciu mäska. Vajíčka som tento rok vynechal. Dôvod je prostý, úplne som na ne zabudol. 🙁

Pondelkové ráno sme začali kozmetikou, čo obvykle robievam 1x za týždeň, vždy v nedeľu. Pred pár rokmi som si ale stanovil tradíciu, že budem vždy na Veľkonočný pondelok mačky kúpať. To bude  jeden jediný raz do roka, pokiaľ by sa neprihodilo niečo, čo by kúpeľ vyžadovalo, lebo inak nie je potrebné mačku takto umývať. Takže je lepšie začať kozmetikou a potom plynule pokračovať kúpaním.

BLRA sú na manipuláciu zvyknuté a rovnako mi veria, takže kúpanie šlo ako vždy veľmi dobre. Mačičky to síce nevyžadujú ani neobľubujú, ale dokážu to akceptovať. Jediný prejav vzdoru bol vokálny, takže susedia si mysleli, že asi topím nejaké dieťa. Zvlášť Aimme to vie krásne napodobniť. Takéto zvuky ale k Veľkonočnému pondelku už patria. 🙂

Odmenou im bola dávka surových kuracích pŕs, ktoré milujú!

No nasledovala hra s korbáčom – zapojila sa hlavne Aimme a Robinko. To aby sme dostáli tradíciám. 🙂

Prajeme ešte krásne sviatky a užite si dnešný večer!

Kajo & BLRA

 

Podobné príspevky:

Veľkonočné kúpanie BLRA – nová tradícia započala

Kúpať či nekúpať, to je otázka?!

Veľkonočné hodovanie BLRA

Veľkonočné kúpanie BLR

Veľkonočné vajíčko a BLRA

Veľkonočné sviatky v znamení mačkami inšpirovanej čokoládovej dobroty II

Mačky by sa rozhodne nemali strihať!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..